چسب کاغذ دیواری AC (بازرگانی آپادانا)

چسب کاغذ دیواری AC در دو رنگ صورتی و سفید به صورت پولک های درشت و بر پایه سیب زمینی می باشد.

کاملا سازگار با محیط زیست و کاملا طبیعی بوده و جهت نصب انواع کاغذ دیواری قابل استفاده می باشد .

جزئیات و خواص چسب کاغذ دیواری

  • مخلوط شدن آسان درآب سرد در مدت زمان کمتر از 2 الی 3 دقیقه
  • ایجاد خاصیت ضد قارچ بر روی دیوار
  • سازگار با محیط زیست
  • دارای 2 رنگ صورتی (P.Glue20000) , رنگ سفید (W.Glue20000)
  • وسکوزیته 18000الی20000
  • اسیدیته 9.5

آماده سازی اولیه

سطح مورد نظر باید کاملا تمیز ، خشک و عاری از هرگونه گرد و غبار و رنگ های پوسته پوسته شده باشد.

کاغذ دیواری های قدیمی باید از دیوار مورد نظر جدا شود.

اگر سطح مورد نظر جذب بالایی (مانند گچ) دارد باید قبل از نصب حتما از پرایمر جهت زیر سازی سطح مورد نظر استفاده شود.

نحوه استفاده از چسب

مقدار مشخصی از چسب را با توجه به جنس کاغذ و با توجه به جدول زیر با آب مخلوط کرده و آنقدری هم می زنیم تا مایعی یکدست به دست آید

بعد از 5 دقیقه دوباره چسب را هم می زنیم و چسب آماده استفاده می باشد .

از بالا شروع به نصب می کنیم در هنگام نصب از ایجاد حباب زیر کاغذ دیواری جلوگیری کرده

چسب های اضافه در درزها را با استفاده از پارچه مرطوب پاک می کنیم .

نسبت ترکیب 200 گرم از چسب کاغذ دیواری با آب
نسبت ترکیب 200 گرم چسب کاغذ دیواری با آب

*بعد از مخلوط شدن پودر در آب ،چسب درست شده در ظرف در بسته به مدت 7 روز قابل استفاده می باشد .

در صورت استفاده از چسب باقیمانده قبل از مصرف آن را به خوبی هم بزنید.

*جهت تمیز کردن چسب از سطوح کافیست سطح را با حوله خیس تمیز نمایید.

نکات ایمنی و سلامت فرد

  • از استنشاق پودر جلوگیری شود
  • از تماس پودر با چشم جلوگیری شود
  • در صورت تماس پودر با چشم ، چشم ها را با مقدار آب زیاد و حداقل به مدت 15 دقیقه شستشو دهید
  • در صورت ورود پودر به دهان و بلعیده شدن آن ، دهان را به خوبی شستشو دهید و مقداری آب بنشوید.

روش نصب کاغذ دیواری

ابتدا کاغذ دیواری را به اندازه ۵ تا ۱۰ سانتیمتر بزرگتر از ارتفاع دیوار برش می زنیم و روی میز کار قرار می دهیم، توجه داشته باشید که فقط قواره اول را باید اینطور برش بزنید، زیرا رول بعدی را با توجه به طرح کاغذ دیواری باید برش بزنید، بهتر است تا در اینجا یک مورد بسیار مهم را توضیح دهیم و آن جوری طرح است، جوری طرح یعنی اینکه پس از چسباندن قواره اول کاغذ دیواری به دیوار، اگر کاغذ دیواری ما طرح دار باشد و به طور کلی، ساده نباشد، مجبور هستیم قواره دوم را طوری ببریم تا طرح ها در ادامه هم قرار بگیرند، از انجام این کار با عنوان جوری طرح یاد می کنیم، حالا روش نصب را ادامه می دهیم، برای برش دادن قواره دوم کاغذ دیواری، باید جوری طرح را در نظر بگیرید و ممکن است لازم باشد که این قواره را تا ۶۰ سانتیمتر بزرگتر برش بزنید، پس از برش دادن کاغذ دیواری ها به اندازه یک رول کامل، بهتر است آنها را چسب بزنید و نصب کنید و سپس به سراغ رول های بعدی بروید، چون ممکن است نصب کاغذ دیواری ها طول بکشد و چسب آنها خشک شود، برای چسب زدن کاغذ دیواری ها با قلموی بزرگ از مرکز کاغذ دیواری به سمت لبه ها این کار را انجام بدهید و لبه ها را زیاد چسبی نکنید، بعد از چسب زدن، قسمت های چسب خورده کاغذ دیواری را روی هم بگذارید تا ۱۰ دقیقه بماند و بعد از آن کاغذ دیواری را از سمت بالای دیوار به سمت پایین شروع به نصب کنید، اولین قواره را که عمود نصب کنید، باقی قواره ها خود به خود عمود نصب خواهند شد، با کاردک پلاستیکی چسب کاغذ دیواری را از مرکز به سمت بیرون کاغذ هدایت کنید، پس از چسب زدن یک قواره، با تیغ و به کمک همان کاردکی که در دست دارید و یا با قرار دادن خط کش بلند، لبه بالایی کاغذ دیواری را که اضافی است را برش بزنید، اگر کاغذ دیواری هایی که چسب زده اید و به حال خود رها کرده اید بیشتر از ۱۵ دقیقه به همان شکل باقی بمانند، خراب می شوند یا به عبارت دیگر انقدر کش می آیند که دیگر قابل استفاده نمی باشند، نکته مهم دیگر این است که کاغذ دیواری هایی را که جنس آنها نانوون یا پیپر است و نازک هستند را طبق دستورالعمل دیگری باید نصب کنید، به این شکل که باید چسب را به دیوار بزنید و کاغذ دیواری را نصب کنید و اگر چسب را به پشت خود کاغذ دیواری ها بزنید، کاغذ دیواری ها خراب می شوند.

جلوگیری از چروک شدن کاغذ دیواری

دقت کنید که کاغذ ها چروک نشوند. لبه کاغذ دیواری ها باید دقیقا روی یکدیگر قرار بگیرند، تا چسب روی انها از بین نرود. اکنون کاغذ ها را رها کنید تا به اصطلاح نرم شوند. این عمل موجب می شود تا کاغذ ها انبساط پیدا کرده و هنگام نصب چروکیده و یا حباب دار نشوند. توجه داشته باشید که زمان رها کردن کاغذها نباید طولانی باشد، زیرا خطر پاره شدن آنها وجود دارد. نصب اولین کاغذ بریده شده روی دیوار بسیار حائز اهمیت است، زیرا بقیه ی تکه ها باید دقیقا کنار یکدیگر چسبیده شوند. کار نصب را همیشه از سمت پنجره ها به طرف داخل انجام دهید، در غیر اینصورت احتمال دارد که ایجاد سایه موجب شود تا لبه های کاغذ روی هم قرار گیرند. یک برس و یک قیچی در جیب خود قرار دهید و با اولین قطعه ی کاغذ دیواری از نردبان بالا بروید. کاغذ  را آهسته باز کرده و از قسمت بالا به حالت تراز نگه دارید. اجازه دهید تا کاغذ دیواری مدرن شما به حالت آویزان و رو به پایین قرار بگیرد، سپس به آهستگی با برس از بالا به سمت پایین روی آن بکشید .

تماس با واحد فروش بازرگانی آپادانا